CAM KORKULUK SİSTEMLERİ

cam korkuluk sistemleri
Nisan 13, 2023

Cam korkuluk sistemleri ,Geçmiş yıllarda Yapılarda güvenlik amaçlı kullanılan koruma bariyerleri. Modern zamanda yerini şeffaf cam korkuluklara bırakmıştır.

1800 lü yıllardan kalma taş evlerin balkonlarında ahşap korkuluklar kullanılmakta iken. Artık günümüzde şeffaf cam korkuluklar tercih edilmektedir.

Modern inşaat teknikleri ile birlikte inşaat malzemeleri de teknoloji ile birlikte gelişti. Bundan böyle günümüzdeki çok kaliteli şık ve uzun ömürlü ürünler olarak yeri aldı.

Cam korkuluk sistemleri, cam teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte inşaat alanında güvenli ve modern. Fakat Bir malzeme olarak ilk tercihler arasında yerini aldı. Alışveriş merkezleri, oteller, devlet binaları, stadyumlar, hasta haneler ve birçok yapılarda kullanılan. Böylece Cam korkuluk sistemleri mevcuttur.

Yapısı itibari ile cam kalınlıkları değişkenlik gösteren sistemlerde yüksekli ve genişlik ölçüleri. Yapının tasarımına göre farklılık gösterir. Ayrıca cam korkuluk sistemlerinde yanal yük dayanımla en az 10Kn olmak zorundadır. Maksimum yükseklikler 150cm e kadar olan sistemlerde 3,0Kn olarak dayanım ölçülmelidir. 17mm 22mm 32mm kalınlıktaki cam korkuluk sistemleri özel imalat olup daha kuvvetli olması gereken toplumun yoğun bulunduğu alanlarda kullanılırlar.

Cam Korkuluk sistemleri Montajdaki Püf Noktaları

Cephe® cam bariyerleri, camı yerinde sabitlemek için vidalı kelepçe teknolojinizin bir varyasyonunu kullanır. Aslında Sistem, hızlı ve basit bir kurulum için cıvataları sıkmak üzere 13 mm Altıgen Cıvata ve 2,5cm tork anahtarı ve uzatma kolu kullanır. İç cam kelepçeler, camın kanal içinde kolayca hizalanmasını sağlar ve çok çeşitli cam kalınlıklarıyla uyumludur ve Cephe® bugün piyasadaki en uyarlanabilir korkuluk sistemlerinden biri yapar ve hem tabandan sabitleme hem de yandan sabitleme olarak mevcuttur. Bombaya dayanıklı veya kurşungeçirmez bir korkuluk sistemi haline gelmek için basit bir dönüştürme kiti ile kolayca daha da güçlendirilebilir. Cephe®, aşırı kalabalıklaşma riskinin olduğu ulaşım merkezleri ve mekânlar gibi yoğun yerlerde kamusal alan bariyeri olarak kullanım için idealdir.

Kurulumu ve ayarlanması hızlı ve kolaydır

BSI standartlarına göre 3.00kN’ye kadar yükleme

Patentli anti-terör dönüştürme kitleri

Tamamen çerçevesiz ticari korkuluk

Tamamen akredite

Çok çeşitli uygulamalar için uygun

 Taban Montajı ve Yan Montaj olarak mevcuttur

giriş için tıklayınız
LANGUAGES »