YAPISAL CAM MERDİVENLER

Nisan 3, 2023

Yapısal cam merdivenler, aslında şeffaf metal basamaklardan oluşturulan solid inorganic metal levhalardır. Yapısal cam merdivenler sandığınızda çok daha güçlü yapı içinde bağımsız yapılardır. Bir galeri boşluğu veya katlar arası çıkışlarda hatta yapının dışından terasa kadar da uygulanabilirler.Yapısal cam merdivenlerin yatay yük taşıma kapasiteleri basamak başına 300 kg kadar çıkabilir.

yapısal cam merdivenler e birr örnek olaak referansımızdır. 2012 Azerbaycan gala restaurant
YAPISAL CAM MERDİVENLER kendini taşıyan cam merdiven

CEPHE.com.tr iç dekorasyon da cam merdiven üretim ve uygulama uzmanıdır. İç mimaride şeffaflık ve zerafet istendiğinde yapısal cam merdiven ürünlerimiz hemen akla gelebilir.

Yapısal cam medivenler de Cam basamaklar 20mm den 45mm e kadar çeşitli kalınlıklarda ve genişlikte uygulamak mümkündür. Basamak ve yan duvarların ilintisin de detay olarak karşımaza inox metal tutucu elemanlar çıkmaktadır. Yapısal cam merdivenlerde Genelde 304 kalite kullanılsada bazen boyalı metal cnc işlemli parçalarda tercih edilebilir. CEPHE COM TR konusunda 2001 yılından bu yana imalat ve uygulama yapmaktadır.

Yapısal cam merdivenler yapımında ilk dikkat edilmeniz gerek, kendi kütlesel ağırlığı ve basamak açıklığı ölçüsüdür. Hesaplar neticesinde istenmeyen yükler çıkarsa alt çelik takviye yapılması gerekir. Bir çelik takivye yapılırsa artık o bir cam merdiven olamaz. Çelik taşıyıcılı cam basamaktır.

çelik spiral merdiven ve cam bamaklar

CAM MERDİVEN KULLANIMI

Günümüzde villa projeleri oldukça azalsada bunların nedenlerinden birisi arsa üretimi ve diğeri inşaat maliyetlerin yüksek olmasıdır. Ancak bu yine de ülkemizde villa yapılmasına engel değildir. Ülkemizde konut yapı projelerinde ahşap merdiven sistemleri nin yapısı daha çok tercih edilebilmektedir. Cam merdivenler için otel projeler ve ticari projeler daha çok uyugn olmaktadır.

Aslında iç mimari tasarımında cam merdivenler in yeri oldukça net ve belirleyici olmaktadır. Yapısal Cam Merdivenler günümüzde çok tercih edilen modern elemanlardır. Avrupa da de oldukça yaygın ve farklı tasarımlarda cam merdivenlere yer verilebilmektedir..

Buna göre, ülkemizde maliyeti ve işçiliği avrupaya göre çok düşüktür. Yurt dışından siparişleri almamızın en etkin sebeplerinden biridir. Yerli müteahhitlerimizin yurdışındaki projelerinde cam merdivenleri kullanması genelde otel projelerinde olmaktadır. Ayrıca villa projeleride cam merdivenleri görmek mümkündür.

Aşağıdaki buttondan girişi tıklayarak yaptığımız projelerin resimlerine ulaşabilirsiniz.

referansları görmek için tıklayınız

31 Comments

Comments are closed.

LANGUAGES »