Sistemlerimiz

ESUVA Dış Cephe Kaplama Sistemlerimiz yapısal cam uygulamalarından oluşmaktadır. Camın yapı elemanı olarak inşaatın her kısmında kullanılabilir ve tasarımda özgürlük sağlayabilen bir malzeme olduğunun adete kanıtı niteliğindeki sistemlerimiz mimari ofisler ve yatırımcılar tarafından hem beğenilmekte hemde yoğun bir şekilde uygulanmaktadır. Yapısla Cam Sistemler veya Cam Yapı olarak da söylenebilir. Planar Cephe ise sadece düz şeffaf cam cepheleri tanımlar. Cam Yapı Sistemerimiz aşağıda inceleyebilirsiniz.

Cam Çatı sistemlerinde tasarımı yaparken mimari olarak estetik olmasının yanında uygulanabilir bir yapıda olması çok önemlidir. Cam çatı sistemlerimiz her mimari tasarıma cevap verebilecek üretimde ve uygulama da kendini ispatlamıştır. Cam kalınlıklarımız ve emniyet cam seçimimiz danışmanlık firmaları ile de koordineli olarak yapılabilmektedir. Cam çatı dizaynı halat gergili sistemler veya paslanmaz çelik sistemler ile uygulanmaktadır.

Strüktürel cam kanopi sistemlerinde güvenlik 1.derece önemlidir. Kanopi altından insanları geçeceği ve insanları üstten gelebilecek etkilerden korumak için ihtiyaç duyulan bir sistemdir.

Firmamızın üretimlerini yaptığı strüktürel cam kanopiler özellikleri bakımından, sıradan cam kaplamalı çelik sundurmalardan çok çabuk ayırt edilirler. Geniş konsol açıklıkları ile öne uzama mesafelerimiz 6000mm e kadar gelebilmektedir.
Cam kanopi yapılarımızı zarif olarak gösteren özelliklerin başında, taşıyıcı inox sistemlerin estetik tasarlanması ve en iyi işçilik kalitesi ile üretilmesi, gelmektedir. Buna paralel olarak ESUVA® planar sistemlerin kanopi ürünlerinin statik olarak tam güvenli olması ESUVA fittingsli emniyet camının üst tavan veya alt tavan olarak uygulanmasından Cam kanopiler de sarkma veya sehim durumları kesinlikle kabul edilemez ve sabır gösterilemez bir durumdur. Üretici ve montaj firması olarak strüktürel cam kanopi sistemlerimiz bu anlamda Türkiye de lider konumda olduğunun bilincindeyiz.

Cam merdiven tasarımlarımız ve üretimlerimizde bir ahenk söz konusudur. ESUVA strüktürel cam merdivenlere rastladığınız yapılarda ayrıcalığı tasarım ve sistem olarak hemen anlayabilirsiniz. Cam merdiven basamaklarımızda üretimimiz duble edger sistem olarak yapılır. Cam korkuluk bağlantı detaylarımızda yönetmelik esaslarına uygun olarak güvenlik önlemleri alınır. Basamak esnemelerine rastlamazsınız. Minimum 3 kişinin aynı anda karşılaşacağı genişlikte cam merdiven imalatı sadece ESUVA strüktürel cam merdiven ürünlerinde bulanabilir. Cam merdivenlerde uygulamalarımız diyagonal, spiral, düz, ve sahanlıklı çıkışlar olmak üzere çeşitli statiklerde ve kesitlerde ihtiyaca göre şekillendirilirler.

su bakanlığı iran

ESUVA planar cephe sistemi kesinlikle sadec e bir cam veya donatı olarak satılmamakta, ama mutlaka komple bir sistem olarak anlaşılmaktadır; bu bağlamda sistem tasarımı müşterisine mutlak güvence sağlayacak bir sorumluluğu da içermektedir. Son 10 yıldan bu yana yürütülen deneyler sonucunda Esuva tarafından edinilen deneyim sayesinde şirket yapısal cephe camlarında Uygulama Normları belirleyecek düzeye erişmiştir. ESUVA planar cephe sistemi çözümü içinde yer alan her bir bileşen bu kıstaslar doğrultusunda tasarlanmaktadır.
Belli bir proje içinde Esuva’nın ilgili deney sonuçları ve malzeme verilerine sahip olmadığı özel bir proje talebi yapıldığında, Esuva tasarım ekibi ve mühendisleri İTÜ gözetiminde kendi deney düzeneklerine başvurmaktadır. Bu deney düzenekleri 10kPa kapasitesinde rüzgâr yükü deney sistemi yanı sıra, cam paneller, darbe direnci, UV, yüksek nem ve sıcaklık dalgalanmaları deney cihaz ve sistemleri bulunmaktadır.

ESUVA planar cephe sistemi kullanımı sayesinde tasarımcı dikey cam perde duvarları, güneşlik ve aydınlık tasarımı yapabilmektedir.
Cam kolonlar sayesinde azami saydamlık sağlanırken, aynı zamanda rüzgâr, kar ve zati ağırlıklar bina yapısına aktarılır. Cam kolonlu planar cephe sisteminin piyasaya sürüldüğü 2000 yılında geliştirilen bu teknoloji esasında Esuva’nın yaptığı çalışmalar ile bu yeni teknolojinin geliştirilmesi ve denenmesi yolu açılmış olmaktadır.
Bu tip dikey yapılan cam kolonlar genellikle ESUVA planar cephe sistemi donatıları ile cam panellerin üstünde yer alan bir üst yapıya cam kolon ile asılarak tespit edilir. Bu biçimde cephe tarafından desteklenmesi ile yüksekliği 25 m’ye kadar ve hatta daha da yüksek açıklıkların geçilmesi mümkün olabilmektedir. Esuva sahip olduğu uzun deneyimleri ve yaptıkları projeler sayesinde ayrıca bu cam kolonların yanal burulmaya karşı da gerekli mukavemette olmalarını sağlayabilmektedirler. Cam kolonlu planar cephe sistemleri için cephe camları ısı yalıtımlı da olabilmektedir. Özel projeler ve sistem gereksinimleri yine ESUVA tarafından üretilmekte ve monte edilmektedir.

ESUVA planar cephe sisteminde ön kısımdaki cam yapıyı cephe destekleme için çeşitli çelik yapılar kullanılabilir. Bu yapıların tasarımı çok çeşitli olmakla birlikte, esas olarak basit veya karmaşık kiriş sistemi biçiminde yapılabilmektedir.
ESUVA bağlantılarının çok yönlü olması sayesinde, hemen hemen her türlü yapı ile bütünleşik kullanılabilmektedirler. Paslanmaz çelik taşıyıcı sistemler yoğunlukşa tercih edilmektedir. Ülkemizde paslanmaz çelik profillerin kullanımı planar cephe sistemleri ile birlikte oldukça artmıştır.

paslanmaz gergi sistemi

ESUVA planar cephe sisteminde uygulanan paslanmaz halat gergi tekniği firmamızın önemli kabiliyetleri arasındadır; burada destek sistemi ile cam paneller tek bir kaynak sistem olarak bütünleştirilmiştir. Bu sayede komple cephe oluşumu ve komple çalışması temin edilmekte ve ayrıca camın destek yapısı ile komple uyumu sağlanmış olmaktadır.
Gergi yapılarının her biri farklı kiriş ve donanım bileşenlerinden oluşan üç temel tipi bulunmaktadır. Ancak geçmişte yapılan projelerde gergi yapıları çelik kiriş ve hatta cam kolonlar ile bütünleştirilmiştir; yine de bu türden sayısız çözümler üretilebilmektedir. Projeler bu sistem ile daha mükemmel tasarımlara sahip olmaktadır.

ESUVA planar cephe sistemlerinde noktasal sabitleme elemanı rotiller standart olarak 100mm boyunda üretilir. Gömme çapı 38mm olan havsalı sistem tam taşıma kapasitesine sahiptir. 105kg/adet. Rotil ürünlerimiz 304 kalite inox malzemeden cnc makine imalatlı hassas parçalardır. 4 parçadan medya gelir.

  1. Tutucu: 316 kalite inox malzemeden üretilen parça cam arasına havsalı olarak yerleştirilir.
  2. Kontra: Cam içersine gömülmüş olan havsalı parçanın çektirilerek kontra yapmasını sağlar.
  3. Sıkma: Kontra parçasının arkasına fittings elemanın oynar başlıklı olarak yerleştirilmesini sağlar.
  4. Taşıtma mili: Camın tüm ağırlığını ana taşıyıcı sisteme aktarmak için kullanılan 14mm çapında 100mm boyunda 304 kalite inox dan cnc makine imalatlı parçadır.

ÖZEL ROTİLLER
ESUVA  
planar cephe sistemlerinde noktasal sabitleme elemanı rotilleri çoğunlukla proje bazında standart dışı üretilmektedir. Her projenin getirdiği yükümlülükler farklı olmasından dolayı fittings imalatlarında buna paralel olarak firmamızda özel üretilmektedir. Firmamızın tüm ürünlerinde olduğu gibi özel fittingsleri de kendi imalatıdır. Donatılanın biçim ve işlevlerinin yaygınlaştırılması sayesinde hemen her türlü uygulamaya yönelik üretim mümkün olabilmektedir.

%d blogcu bunu beğendi: