YAPISAL CAM SİSTEMLERİ ÜRETİMİ

Yapısal Cam Sistemleri Üretimi

Alüminyum cephe sistemlerinden değildir. Tamamen cam ile oluşturulan camların birbirleri ile bağlantılanma tekniğidir. Ana taşıyıcılar çeşitli materyaller ile oluşturulabilirler.

Yapısal cam Cephe Sistemleri üretimleri cam detay geliştirilmesi ile başlar. İyi bir cam detay geliştirebilmek için cam malzemesinin davranış biçimi ve üretim hassasiyetlerini mutlaka iyi biliyor olmalısınız.

camlarda statik değerlerCam üretilirken sürekli soğutma sıvısı su ile işlem gören bir malzemedir. Cam kırılgan olması ve statik değerlerinin 0.001 olmasından dolayı yapı üzerindeki davranış ve diğer malzemelerle uygun çalışmasının bilgisayar programları üzerinde ölçümlenemediğini biliyoruz.

Bir cam kolon üretirken veya yatay da duran min.4m² lik bir camın yapıda işlevsel olmasını isterken bunun hangi detaylarla mümkün olabileceğini biliriz. Cam çatı sistemi ile cam saçak sistemleri arasında malzeme, taşıyıcı ve iklim şartları etkile çok farklıdır.

Yapısal cam sistemlerin üretimi her projenin mimari detaylarına ve tasarım beklentilerine göre çok farklılık gösterir. Bir yapıda kullanılacak olan camla tekniği ve sonuçları farklı bir yapıda başarılı olmayabilir.

Örnek verirsek, bir otel projesi lobisindeki cam çatı uygulamasındaki cam ebatları, cam sabitleme detayları veya paslanmaz bağlantı parçalarının tasarımları ile benzer bir alışveriş merkezi projesinde uygulanması veya adapte edilmesi yanlış olacaktır.

Cam sistemleri tasarımında bir diğer önemli husus ise cam panelin m² yüzey alanı ve toplam ağırlığıdır.

Yapısal cam sistemlerde dikeyde burabilen maksimum bir cam panelin 12mX3m ebatlarında 4Ton ağırlığa kadar uygulanabilirken aynı güç ve kombinasyondaki cam panel yatayda veya eğri sel olarak yapıda kullanılamaz. Yapısal olmaz. Yapısal cam sistemler den olabilmesi için yerine özel tasarlanmalı ve detay geliştirilmelidir.

spider rotil connector

planar cephe sistemleri malzemeleriYine cam kolonlar, cam kirişler, cam zemin kaplamalar, cam döşemeler, cam duvarlar, cam merdivenler, yapısal olarak projelerde kullanılırlar. Bu sistemlerin üretim ve detay geliştirilmesi firmamızın 17 yıllık tecrübe ve referans deneyimlerinden Dünya genelinde 12 ülke de proje yapmasından gelen uzmanlığı ile mümkün olabilmektedir.

Yapısal cam sistemlerin bina üzerinde sabitlenmesi ve yapıya destek olması da yine bunun yapacak firmamın uzmanlığından geçmektedir. Birçok kurumsal firma müşterimiz firmamızın sistemlerini kendi yapılarında kullanmaktadır.

Yapısal Cam Sistemleri projelerinizi çözümlemek ve maliyetlime için firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

%d blogcu bunu beğendi: