S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR

S.S.S. / Firmamıza Sıkça sorulan sorulara bakarak daha önce bilmediğiniz yönleri ile cam cephe ve cam projeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SOLAR PANEL

Photovoltaic, solar cam panellerden cephe ve çatı işleriniz için yurt dışından çalıştığımız Avrupalı üretici firma ile çözüm ortaklı işbirliği yapıyoruz. Firmamız konunun hakimi ve bilgi sahibidir. Teknoloji ve paneller yurt dışından ithal ediliyor. Solar Panel sistemlerin aslında maliyetleri karşılamadığı ve şuan için yatırımcısına pek faydası olman bir fiyat politikası vardır. Pahalıdır. Ülkemizde ithal edildiği için 20yıl sonra kendisini amörti etmektedir. Dolayısı ile biz ne kadar uyguluyor olsak bile müşterilerimiz pek tercih etmemektedirler.

Sürgülü Sistem

Evet, eşikli ve eşiksiz modellerimiz mevcuttur. 3 ve 5 kanallı dır. Eşikli sürme sistemine %100 su izolasyon garantisi vermektedir. Kullanım alanları: kafeler, iş yeri girişi, ofis bölmelerinde, kış bahçesi altlarına tercih edilmektedir. Çalışan bütün aksamlar paslanmaz olup 5 yıl garantilidir.. Alternatif cam ve profil renkleri mevcuttur.

Yangın sınıfları

Yangına dayanıklı camlar 3 türden oluşur. Bunlar E sınıfı W sınıfı EI sınıfıdır. EI sınıfı camlar tam koruma sağlarken en pahalı sınıftır. Yangına dayanıklı camlar mutlaka doğraması ile birlikte düşünülmeli ve sipariş edilmelidir. Cam yarı doğrama ayrı firmalardan sipariş edilmesi durumunda sorumluluk açısından sorun teşkil edecektir.

Otomatik kapı

Fotoselli kapı imalatımız yoktur. Proje bazında çeşitli markalardan temin ediyoruz. Genelde kapı işlerinin koordinasyonunu müşterinin kendisin yapmasını tercih ederiz.
Firmamız proje firmasıdır. Firmamız için, projelere sadece danışmanlık hizmeti vermeyi etik bulmuyoruz. Bunun için bir danışmanlık firması ile anlaşmanız daha doğru olacaktır. Firmamız danışmanlık ofislerine teknik bilgi ve tecrübe aktarımını ara ara yapmaktadır. Cephe danışmanlığı ülkemizde 2003 yılından sora çıkmaya başlamıştır. Bir şahısın danışmanlık yapabilmesi için sektörde en az 15yıl tasarım, detay geliştirme, üretim ve montaj konularında çalışmış olmasına dikkat edilir. Biz danışmanlara gerekli bilgileri proje bazında bize sordukları zaman aktarıyoruz.

OFİS BÖLME

Cephe kaplama yanı sıra ofis içi bölme sistemlerimizde vardır. Alüminyum doğramalı veya sadece cam bölme sistemi olarak da uygulamalarımız mevcuttur. Paslanmaz sürgülü sistemlerimiz daha çok yaygındır. Ahşap sürgülü ofis sistemlerimiz yoktur. Ofis bölme sistemlerinde artık çok yüksek maliyetler yok. Yurt dışından gelen sistemlerin ülkemizde alternatifleri olduğu gibi dövize de yenilmiyorsunuz. Tüm imalatlarımız yerli ve uygun fiyatlı olarak tekif edilir. Cam ve alüminyum ofis bölme sistemlerimizi kataloğumuzdan bakabilirsiniz. Projenizi mail ata bilirsiniz.

Spider İmalatı

Projenize uygun özel imalat ve standart imalat olarak hem spider hem rotil hemde diğer aksesuarların imalat ve satışını yapıyoruz. Özel parçalar için tasarım ve detay çalışması da yapıyoruz. Projenizin tasarımı önem arz eder. Spider imalatının yapılması için projenizin detaylarını görmek gerekir.

Artık Yerli Çok Kalite...

Projeniz Türkiye sınırları içerisin de yer aldığı sürece her zaman yerli sistemleri tercih etmek doğrudur.  Yerli üreticilerin dünyanın her ülkesine sistem sattıklarını hatırlamak da fayda var.Ülkemizde, alüminyum cephe sistemleri konusunda Türk markaları Avrupa standartlarında imalat gerçekleştirmektedir. Hatta yabancı markalar dahi Türkiye de fason üretim yaptırırlar. Yerli sanayimiz çok ileri seviyelere geldiği için projelerinizde her zaman yerli alüminyum cephe sistemleri tercih ediniz. Bu tercih size hem zaman kazandırır hemde çok ciddi maliyetlerden kurtulmuş olursunuz. Çok yüksek katlı bina bile yapıyor olsanız yerli sistem evleri size çözüm getirecek ve uygun fiyatla hızlı bir şekilde işinizi yetiştireceklerdir. Yabancı sistemlerin döviz bazın da çok pahalı olaması ve Türkiye de iyi servis vermemeleri, sadece projeyi teslim edip gitmeleri ileride projenizin  sıkıntılarında sonuçsuz kalmanıza neden olabilir. Profil aksesuarları hem yerli profile de hemde yabancı profile de aynı kullanılır. Dolayısı ile yerli sistem profil üreticilerini seçmemeniz sizin ticari bir  hata ve banka hesaplarınızda büyük göçüklere sebep olabilir.

18metreX3.2metre cam panel

Galeri boşluğu veya buna benzer alanları tasarlarken mimarlık ofislerinin sordukları bir sorudur. Dünya genelinde maksimum cam ebatları 18metreX3.3metre dir. Taşıma problemi yoktur. Sadece maliyetlere dikkat etmek gerekir. İmalatı mümkündür. Cam, yapı mazemesi olarak kullanılırken ebatları engel olarak karşımıza çıkardı. Şekilli camlar, bombeli camlar, geometrik desenler, bunlar eskiden zor olan imalatlar dı. Günümüzde cam ebatları o kadar genişledi ki artık bir yapının neredeyse tüm yüzeyi tek parça cam ile geçilebilir hale geldi. Kuşkusuz bunda ÇİN Üretiminin etkisi var. Öncelikle 18metre cam için onu üretebilecek makineler gerekliydi. Bu makineleri geliştirenler her nekadar avrupa ve amerikalılar olsada bu makineleri üretebilenler ÇİN li firmalar oldu. Öyle ki maliyet açısından çok düşük fiyatlara makineleri yapabildiler ve bugün L: 18metre lamine cam makinesi, L: 12 metre temper makinesi, L: 6metre double edger, H: 4metre zımpara makinesi, üretimleri ÇİN de mevcut. Ancak sizin projenizde böylesi yüksek ebatlı bir cam uygulaması olacak ise sizde tek el satış politikasına takılmış oluyorsunuz. Bu tür imalat ve uygulamalar ÇİN de veya Almanyadan ithal ediliyor. Maliyetlerinizi bu na göre düşmeniz gerekli. Projenize bizden de fiyat alabilirisiniz. İthalat ve uygulama dahil teklif verebiliriz. (6 metre ve üstü  tek parça camlar, cam kolonlar, ısı yalıtımlı temperli lamine cam paneller v.s.)

Merdiven Tasarlamak

Mimarlık ofislerinden sıkça sorulan bir soruda cam merdiven tasarımı hakkında. Cam merdivenlerin kırılacağı korkusu ile tasarım ve detaylandırılmasında hep çekinmeler olur. Cam merdivenlerin maksimum genişliğini 2200mm den fazla yapmamaya dikkat edin.  Kat çıkışları düz veya spiral olabilir ancak spiral de 1500mm i geçmemek gerekir. Taşıyıcı omurga tasarımı cam mesnet noktalarında yapıştırıcı detaylar değil mekanik bağlantılar olması gereklidir. Ana taşıyıcı omurga için ahşap, çelik veya cam da uygulanabilir. Projenizin plan ve kesitlerini gönderin yardımcı olalım en uygun detay ve maliyeti size sunalım.

Yangın Kapısı

Camlı yangın kapıları firmamızın ithal ettiği ürünler arasındadır. İthalatını ve uygulamasını yaptığımız yangına dayanıklı camlı kapılar ve pencereler özel ürünlerimizdir. Bu üründe dışa bağımlı olarak proje yürütüyoruz. Teknik bir ürün olmasından dolayı Almanya ve Belçika firmaları ile çalışıyoruz. Fiyat ala bilir isiniz.

Camda Çift Bombe

Firmamızın 17 yıllık cam bilgi ve tecrübesi var. Çift bombeli camların en küçük olanından başlayarak en büyük ebatlara kadar literatürde bulunan tüm imalatları yaptırabiliyoruz. Çift bombeli camlar üretimi bakımından oldukça zordur. Geçmiş te yaptığımız projelerden öğrenerek bugün en zor formlardaki camları tasarlamak, imalat detayı gelişirmek ve maliyetlemek bizim için meslek icabıdır. Çift bomleli cam projeleriniz için bizimle mutlaka irtibata geçiniz.

Ne kadar Volume

Esuva glazing expert olarak , müşterilerimizin en küçük villa projesiden başlayıp daha büyük otel veya alışveriş merkezlerine kadar tamamına hizmet verebilmekteyiz. Alüminyum cephe projelerimizde genelde yerli sistemler tercih ederiz. En ufak projemiz yüzellibin ve büyük projemiz ikimilyon civarında dır. Bu rakamlar geçen seneki verilerdendir.  

Montaj ekibi ve yurt dışı projeleri

Yurt içinde ve yurt dışında projelerimiz oluyor. Bizden sadece profesyonel ekip isteminiz halinde proje bazında görüşme yapıp işlerinizin zamanında bitmesine yardımcı oluyoruz. Yurt dışında yerel elemanların yapmakta zorlandığı veya kaliteyi bozdukları projelere de veya yatırımcının size Türk personel şartı koştuğu durumlarda firmamızdan sadece teknik montaj için destek alabilirsiniz. Firmamız 12 ayrı ülkede 17 yıldan buyana yüzlerce projede çalışmıştır. Uzmanlığımız bilgimiz ve çevremizdeki insanlarla altında kalkamayacağımı proje olmamıştır. Camları veya alüminyumları bir başka firmadan temin etmiş olsanız dahi projenize montaj desteğini veririz. Bazı durumlarda montaj ekibinizle  sorun yaşamanız halinde bize ulaşabilir bizden destek alabilirsiniz.

Bilgi Merkezi

Esuva glazing expert olarak yapısal cam sisitemler hakkında firmamızın teknik bilgi ve tecrübesinde faydalanabilirisniz. Sıkça karşılaşılan sorunlar ve çözümleri için bizimle irtibata geçebilir sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Teknik çizim sorularınız veya mühendislik sorularınız için firmamızın yapısal cam detayları ve sistemleri konusunda destek lamk için bizi hemen arayabilirsiniz. Esuva Glazing Expert 17.yıl tecrübesi ile….

[h2_heading]Tel : 0090 212 522 22 11[/h2_heading]

%d blogcu bunu beğendi: